15 Jan
15Jan

У дітей все більше проблем з пересуванням. Педагоги в школах і дитячих садах все частіше звертають увагу на відставання дітей у сфері великої моторики. Іншими словами, у малюків більше проблем з рухливістю, вони «жорсткіші», у них менше бажання і звичайної м'язової сили братися за різні види фізичних ігор. 

Відставання у сфері великої моторики позначаються, в тому числі, на поганій сформованості дрібної моторики, а це простий шлях до неприємностей у школі. Тож варто зробити все, щоб цьому запобігти – найлегше це зробити, ….. розважаючись.   

Для початку важливе зауваження - батьки повинні бути залучені до вправ великої моторики. Їм також варто усвідомлювати важливість руху в житті дитини – простіше кажучи, телефон, планшет і телевізор відкладають або використовують лише зрідка. Їх замінить активні батьки та рух. 

Ранкова зарядка

 Діти люблять танцювати. Напевно кожен двох-трирічний малюк буде в захваті, якщо ви введете в звичку ранкову зарядку у вигляді танців. Для цього вмикаємо улюблені пісні дитини та влаштовуємо з нею власну «хореографію». Приклад – на «ляляля» ми стрибаємо, на «мімімі» обертаємося... Пам’ятаємо, що вправи маєють бути простим і бажано пов’язаним зі словами. Важливе зауваження - дитина буде вчитися повільно, але не здавайтеся - через тиждень ви будете насолоджуватися результатом. 

Нам весело бути…

 Ведмеді, пташки або гусениці - звісно, імітуючи рухи цих тварин. Якщо ви братимете участь у грі, дитина швидко переконається, що це дуже цікаво. Для цього нам не потрібно виділяти особливий час. Користуймося моментами, коли ми щось робимо, а дитина десь поруч. Наприклад, впорядковуючи речі в гардеробі - ми час від часу зупиняємося і «перетворюємося» на тварину, спонукаючи дитину робити те саме. 

Роби як мама! 

Якщо дитина досить добре оволоділа мовою, можна пограти в рухові шаради. Махаємо руками, дитина  вгадує, що ви пташка – наступним показує тварину малюк. Ви також можете заохотити дитину імітувати ваші рухи - чим багатший її репертуар, тим краще. 

Де прилетіла муха?

 Шукати муху чи бджолу – це чудова розвага, яка стимулює загальну моторику дворічних дітей, які ще не розмовляють. Потрібно лише, щоб ваші пальчики були мушкою, яка «сидить» на різних частинах тіла малюка. Завдання дитини - вказати, де сидить мушка. Звідси – простий шлях до лоскотів, які також повинні постійно бути присутніми у вашому домі. 

Іди ногами!

 Дуже цікавою формою розваги є всі ті заняття, які «змушують» ніжки дитини працювати. Ви можете використовувати їх під час прибирання іграшок (пересуваємо іграшки ніжкою) або створити власне змагання - імпровізовані ворота та іграшка, яка повинна до них дістатися. 

Кидки з дистанції

 Для цієї розваги знадобиться лише звичайне відро або пластиковий контейнер і щось, що ми безпечно кинемо всередину. Це можуть бути м’ячі, повітряні кульки або м’які іграшки. Щоб мотивувати дитину, винагороджуйте її після кожного успішного кидка. Згодом збільшуйте відстань кошика від дитини – їй доведеться по-іншому розташувати тіло, щоб потрапити в ціль. 

Штовхачі, візки - ласкаво просимо!

 Якщо наша двох-трирічна донечка мріє про коляску для ляльки, обов'язково здійсніть цю мрію! Більш того, беріть коляску з собою на кожну прогулянку, навіть якщо це незручно. Водіння коляски, візка або іграшки на ручці - чудовий засіб для розвитку великої моторики. 

Розваги на природі

 Чи пам’ятаємо ми, коли в дитинстві ходили по  тротуарній  плитці тільки одного кольору? Майже всі діти це робили, підтримуючи при цьому велику моторику. Заохочуйте свою дитину робити те саме! Крім того, ви можете грати в уникання калюж (у версії для сміливих батьків - стрибки в калюжі). Також не відмовляйте дитині, коли вона хоче піднятися на низьку стінку. Погодьтеся, але убезпечте її. Це також важлива вправа! 

Біговий велосипед

 На початку найкраще інвестувати в велосипед-балансир, потім у звичайний. Навчання вимагає багато терпіння, але з часом кожна дитина звикне, і це буде справді приємно. Додамо, що, мабуть, ніщо так не формує велику моторику, як їзда на велосипеді.

 Батут 

Чи відсутність території коло хати перекреслює шанси поставити батут? Нічого подібного. Для дво-трирічного малюка цілком достатньо маленького варіанту, який легко розмістимо в дитячій кімнаті. Коштує він недорого, тому може стати подарунком на день народження чи інше свято. І це точно стане справжнім хітом.

Коментарі
* Адреса електронної пошти не відображатиметься на сайті.